Anonimowy donos do inspekcji pracy

Pobierz

Państwowa Inspekcja Pracy zajmuje się nie tylko osobami zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę.Inspekcja pracy nie zajmie się anonimowym donosem Wielu pracowników obawia się, że gdy ujawni inspektorom pracy łamanie prawa przez swojego pracodawcę, ten o wszystkim się dowie i w rewanżu zwolni tego pracownika.. Zabrania tego art. 44 ust.. 3 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. z 2007 r. nr 89, poz. 589).Inspektorzy pracy z zasady nie zajmują się anonimami.. Zastanawiając się nad tym jak np. jak złożyć donos do urzędu skarbowego (fiskus jest bodajże tą instytucją, do…WITAM chciałabym złożyć donos do sanepidu,bo warunki w których pracuje są straszne,grzyb na scianach,brak ogrzewania,prusaki łażą gdzie chcą no coś potwornego,ale mój pracodawca twierdzi że jest wszystko ok.CHciałabym wiedzieć czy muszę ujawniać swoje dane czy mogę to zrobić anonimowo no i jakie konsekwencje może ponieść mój pracodawca.Z góry dziękujęO donosach do fiskusa i inspekcji pracy.. 22-02-2011, 20:54. tumas.Warto wiedzieć, że skarga na pracodawcę może zostać napisana w sposób całkowicie anonimowy.. W tej sytuacji możliwe jest jedynie skierowanie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do organów ścigania.Taka interwencja może zostać zainicjowana także anonimem.. Chcemy to w końcu zgłosić do Inspekcji, ponieważ poczynania kierownika administracyjnego zakreślają coraz większy krąg (wchodzi w kompetencje innych działów, oczernia niewygodnych pracowników przed Dyrekcją, która .Prawidłowo napisany donos powinien zawierać przede wszystkim dokładne dane zakładu pracy, wraz z numerem kontaktowym do pracodawcy, ponieważ po jego rozpatrzeniu urzędnik Państwowej Inspekcji Pracy będzie kontaktował się z pracodawcą i wezwie go w celu złożenia stosownych wyjaśnień.W sieci są gotowe strony z wzorami donosów do urzędów skarbowych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych..

W czołówce jest również inspekcja pracy.

Tagged donos, donos do fiskusa, donos na pracodawcę .Jak napisać donos do inspekcji pracy?. W praktyce anonimowe zawiadomienie do danego organu może złożyć każdy.Zazwyczaj przedmiotem donosu są informacje o określonych naruszeniach, jakich miałaby się dopuścić placówka, której donos dotyczy.Polacy coraz częściej piszą donosy - na sąsiadów, członków rodziny, pracodawców czy na byłych współmałżonków.. Poruszane w tych skargach sprawy są bardo zróżnicowane - niekiedy są błahe i naprawdę niewarte uwagi, a czasem są to poważne tematy.. Jeśli ten nie chce cię wysłuchać, ignoruje składane przez ciebie zastrzeżenia, możesz złożyć skargę na pracodawcę do Państwowej Inspekcji Pracy, a konkretnie do okręgowego inspektoratu (adres znajdziesz na stronie ).. A osobom podpisanym na skardze zapewniają dyskrecję.. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż pracownicy są świadomi swoich praw i wiedzą w jaki sposób należy je egzekwować.- Często są to informacje fragmentaryczne, zasłyszane, niespójne, a zatem nie zawsze możliwe do wykorzystania przez organ podatkowy.. Szczególnie jeśli takie sytuacje z pracodawcą przytrafiają Ci się notorycznie.Skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej dzwoniąc do centrum poradnictwa Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie prawa pracy.. Jeśli chcesz odzyskać pieniądze od pracodawcy, to z pewnością musisz podjąć jakieś kroki..

Warto wiedzieć.Donos do inspekcji pracy na pracodawce?

21.12.2011. czy zdecydowalibyscie sie kiedys doniesc na swojego pracodawce do inspekcji pracy, u nas na zakładzie pracownicy chca abym sie podpisal na doniesieniu, bo toczy sie u nas spor o nadgodziny, ale ja wole chyba to polubownie zalatwic.. pracy Heute bestellen, versandkostenfrei.na wstępie należy podkreślić, że skargi i wnioski do państwowej inspekcji pracy nie mogą być anonimowe, ponieważ te niezawierające danych wnoszącego skargę lub wniosek pozostawia się bez rozpoznania (zgodnie z art. 221 § 1 i3 ustawy kodeks postępowania administracyjnego oraz § 8 ust.1 rozporządzenia rady w sprawie organizacji przyjmowania i …Do PIP może zwrócić się każdy z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli u pracodawcy.. 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. z 2017 r. poz. 786 ze zm.) inspektor pracy jest zobowiązany do nieujawniania informacji, że kontrola przeprowadzana jest w następstwie skargi, chyba że zgłaszający skargę wyrazi na to pisemną zgodę.Dodatkowo rozpowiada, że ma potężne plecy w Urzędzie Marszałkowskim województwa i w Państwowej Inspekcji Pracy.. Jest ona zmuszona do zareagowania w momencie,.Donos na pracodawcę - wzór, do pip, przykład, anonimowy, mailem Pracodawcy, którzy nie przestrzegają przepisów i mają - delikatnie mówiąc - za nic prawa pracowników muszą pamiętać o tym, że nie zawsze ujdzie im to na sucho..

Donos może być zarówno imienny, jak i anonimowy.

Bo to ulubione kierunki wysyłania anonimów.. Inspekcja pracy nie udziela nikomu informacji o tym, że kontrola u pracodawcy miała miejsce w następstwie skargi.. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 Niestety najczęściej trzeba będzie trochę poczekać na swoją kolej rozmowy z urzędnikiem.- donos powinien być podpisany - generalnie urzędy skarbowe nie zajmują się anonimami, za bardziej wiarygodne uznają skargi podpisane; urzędnicy są zobligowani do zachowania w tajemnicy danych osobowych autora, o ile ten nie zezwolił na ich publiczne ujawnienie; jeśli donos jest anonimowy, nie ma później możliwości uzyskania w .Podstawowym problemem z donosami jest to, że instytucja ta nie jest w żaden sposób regulowana przepisami.. - Podczas kontroli nie ujawnia się faktu złożenia skargi inicjującej kontrolę, chyba, że osoba skarżąca wyrazi na to uprzednio pisemną zgodę - mówi Łyczkowski.Jedna z możliwość zakłada zgłoszenie sprawy do Państwowej Inspekcji Pracy.. Państwowa.Posty: 143. re: Donos do PIP.. Część donosów jest przekazywana do innych instytucji, np. Państwowej Inspekcji Pracy, policji czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dodaje dr hab. Leszek Bielecki, dyrektor IAS w Lublinie..

To dlatego niektórzy pracownicy wysyłają do inspekcji pracy anonimy.

Prawdę powiedziawszy, coraz rzadziej im uchodzi, ponieważ pracownicy nie mają dziś oporów ze składaniem donosów.Zgodnie z art. 44 ust.. To na tej podstawie inspektor ma obowiązek przyjrzeć się sprawie, prosząc o przedstawienie dokumentów i dowodów, przemawiających za występowaniem opisywanego zjawiska.Ale anonimów też nie wyrzucamy do kosza, bo mogą zawierać istotne informacje - dodaje Korba.. Odpowiedzi w temacie (3) NOWY TEMAT.. Wszystko jest uzależnione od informacji tam zawartych.. Naturalnie nie każdy taki donos spowoduje wszczęcie postępowania.. Jednym z obowiązków osób zatrudnionych w inspekcji pracy jest sprawdzanie informacji zawartych w donosach - a tych do PIP-u trafia z każdym kolejnym rokiem coraz więcej.. Kwestia pisania donosów do instytucji takich jak przykładowo fiskus czy inspekcja pracy jest sprawa tylko i wyłącznie indywidualną, niemniej jednak faktem jest to, że skarg do wspomnianych urzędów wpływa coraz więcej.. Nie donos, tylko skarga Inspekcja pracy to ta instytucja, do której także chętnie się skarżymy.. Inspekcja prowadzi także działania, gdy otrzyma "donos obywatelski".. Jeżeli wpłynie.NIEPRAWDA.. Ich błąd, ponieważ inspekcja nie rozpatruje anonimów.Donos do inspekcji pracy na pracodawce?. jak odwołałeś się do pracodawcy to on powinien ustosunkować się do tego, po jego odpowiedzi masz 7 dni na złożenie pozwu do sądu dotyczącego świadectwa pracy, jeśli chodzi o pozostałe niejasności dotyczące urlopów to możesz założyć sprawę w każdej chwili.. czy warto .Skarga do Państwowej Inspekcji Pracy może być formą ukarania pracodawcy przez pracowników, których prawa są nagminnie łamane, zaś zasady BHP nie są w zakładzie pracy respektowane.Uporczywe nękanie przez anonimowe donosy W przypadku anonimowych donosów nie ma Pan możliwości skierowania prywatnego aktu oskarżenia, niestety, bo nie wiadomo, przeciwko komu ów akt należałoby skierować..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt