Zaświadczenie ue eog krok po kroku

Pobierz

Wchodzimy na stronę .. Ankieta - proszę wypełnić i odesłać 2.. 2.Gdy mamy już wszystkie dane i dokumenty powinniśmy wypełnić "Zaświadczenie dla krajów UE/EOG zagranicznego organu podatkowego do zeznania podatkowego dot.. Wniosek bez podpisu dotknięty jest brakiem uniemożliwiającym jego rozpatrzenie.. 2: 1) wykaż, że "normalnie" prowadzisz działalność w dwóch lub kilku państwach (na zmianę lub równocześnie), 2) wykaż, że mieszkasz w Polsce, 3) udowodnij, że wykonujesz znaczną część działalności w Polsce.Pliki wzoru.. Po wypełnieniu formularza klikamy "Dalej" i następnie "Przejdź do podpisu" 8.. Aktualizacja formularza: 7 maja 2019 r.Zaświadczenie A1 z art. 13 ust.. i krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz dla osób zatrudnionych w niemieckiej służbie .Zaświadczenie o dochodach.Wniosek o zaświadczenie A1 - osoba wykonująca pracę najemną w Polsce i pracę na własny rachunek w innym państwie członkowskim UE, EOG lub Szwajcarii - US-31.. Rozliczając podatek w Niemczech, trzeba wykazać wszystkie dochody, nie tylko te uzyskane w tym kraju.. Liczba.. Przypomnijmy, ze do niedawna Pracodawca musial zlozyc w ZUS komplet dokumentow - 4 kopie formularza A1, informacje w celu wydania zaswiadczenia o ustawodawstwie wlasciwym, umowe o prace/aneksZaświadczenie UE-EOG jak już zostało wspomniane, na wniosek wystawia Urząd Skarbowy..

2 krok po kroku.

Zamieszczone powyżej pliki wzoru dotyczą elektronicznej wersji formularza, którą udostępniliśmy na Platformie Usług Elektronicznych.. Wraz z deklaracją, musisz złożyć w Polsce wniosek (na formularzu obowiązującym w Twoim Urzędzie Skarbowym) o wydanie zaświadczenia o wysokości dochodów.Wniosek o wydanie zaświadczenia A1 dla osoby wykonującej pracę na własny rachunek w dwóch lub w kilku państwach członkowskich UE, EOG lub Szwajcarii.. Oczywiście ten właściwy dla podatnika ze względu na jego zameldowanie.. Wniosek możesz wypełnić na papierze lub w formie elektronicznej a następnie wydrukować.Zaświadczenie UE/EOG to dokument, z którym zwykle mają do czynienia osoby ubiegające się o zwrot podatku z Niemiec lub pobierające emeryturę w tym kraju.. i logujemy się (wymagane jest posiadanie profilu zaufanego lub e-dowodu) Wchodzimy w zakładkę "Moja skrzynka" i klikamy w "Katalog spraw" W sekcji "Sprawy ogólne" wybieramy "Pisma do urzędu"Wniosek, który możesz pobrać w naszej placówce lub na stronie internetowej zus.pl: Informacja w celu wydania zaświadczenia o ustawodawstwie właściwym dla osoby prowadzącej w Polsce działalność gospodarczą na własny rachunek, która przenosi działalność czasowo na terytorium innego Państwa Członkowskiego UE na podstawie art. 12.2 Rozporządzenia Parlamentu i Rady (WE) Nr 883/2004..

Wniosek o zaświadczenie A1 z art. 13 ust.

W przypadku Polaków zwykle dotyczy to dochodów, jakie uzyskali w Polsce .Wniosek, który możesz pobrać w naszej placówce lub na stronie internetowej zus.pl: Informacja w celu wydania zaświadczenia o ustawodawstwie dotyczącym zabezpieczenia społecznego mającym zastosowanie do osoby uprawnionej dla osoby, która wykonuje pracę najemną i pracę na własny rachunek w różnych Państwach Członkowskich UE, EOG lub Szwajcarii na podstawie art. 13.3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 883/2004 (US-31).. Po podpisaniu pismo zostaje wysłane do wskazanego wcześniej urzędu.. Wniosek ten możesz wydrukować a .b.. jeśli zaświadczenie ma być wydane na specjalnym formularzu (np. zaświadczenia do Belasting w Niderlandach lub zaświadczenie UE/EOG) - ten formularz[2] 7.. Podpowiadamy, jak go prawidłowo wypełnić.. Od 30 września wnioski te będą jeszcze prostsze, a system podpowie, który wniosek wybrać i jak go wypełnić.. Należy też dołączyć następujące dokumenty:Emerytura dla osób urodzonych przed 1 stycznia 1949; Emerytura dla osób urodzonych po 31 grudnia 1948; Postępowanie w sprawie przyznania świadczeńJuż dziś klienci, którzy chcą otrzymać zaświadczenie A1, mogą wypełnić elektronicznie odpowiedni wniosek na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS..

Aby otrzymać zaświadczenie A1 z art. 13 ust.

UWAGA!Omowienie krok po kroku.Nowe wzory wnioskow o A1.

Czas wystawienia dokumentu będzie różny w zależności od konkretnego urzędu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt